Українська і зарубіжна музична література

Перший та другий роки навчання

Передмова

Пропонований інтернет-конспект розрахований на 5-ти річний термін вивчення предмету і має на меті допомогти учням підготуватись до уроків з музичної літератури, а також може бути використаний на заняттях. За основу автором були взяті власні матеріали, видані в 2005 і 2007 роках Державною Академією керівних кадрів культури і мистецтв при Міністерстві культури і мистецтв України, а також частково використана інформація з „Зошитів-посібників з української та зарубіжної музичної літератури” В.В. Гукової та видання „Музична школа”. На даний час це поки що пілотний проект, тож розробники будуть вдячні за всі пропозиції та зауваження з покращення сайту (KOPHAKOBA@i.ua), хоча остаточне рішення про зміни залишають за собою.

Теми, подані в інтернет-конспекті, а також надані музичні приклади загалом відповідають Програмі з української та зарубіжної музичної літератури від 2008 року. За необхідності теми можуть бути викладені в тій послідовності, яка видається більш доцільною. Деякі теми доповнені нотними прикладами. Наприкінці кожної теми розміщені питання для самоперевірки. Зірочкою в конспекті позначені теми для ознайомлення, які не є обов’язковими для вивчення в даному курсі.

Технічно сайт зроблено так, щоб його сторінки швидко завантажувались навіть на слабких портативних пристроях: лаконічний дизайн без анімації та інших ресурсоємних ефектів, повна відмова від сторонніх бібліотек, завантаження медіафайлів тільки за запитом, відсутність пошукової оптимізації і, звичайно, реклами з лічильниками відвідувань. З тією ж метою всі посилання на відеофрагменти ведуть на існуючі відеофайли на сайті YouTube.

Інтернет-конспект — результат багаторічної праці як у методичному, так і в технічному розумінні, а також потребує сплати за хостинг і домен. Він не приносить прибутків, навпаки, це витрати особистого часу і фінансів. Автори не вимагають обов’язкової сплати за користування цим сайтом, але якщо ви вважаєте його корисним для вас, ваших учнів або дітей, можете підтримати цю роботу, перерахувавши суму, яку вважаєте прийнятною, на карту Приватбанка 5363 5423 0741 7577 (Олександр Моргунов).

На головну сторінку