Українська і зарубіжна музична література. 35

Українська і зарубіжна музична література

Перший рік навчання

Тема 35. Myльтиплiкaцiя*

Слово „мультиплікація” у перекладі з латинської означає „множення”. В основі мультиплікаційного кіно — ряд спеціально створених і оживаючих на екрані мальованих чи об’ємно-лялькових образів, зафіксованих на плівці методом покадрової зйомки. Проекція цих зображень на екран зі швидкістю 24 кадри за секунду створює ілюзію руху, ефект живих персонажів. У деяких мовах цей вид мистецтва називається „анімація” (від латинського „оживлення”, „одухотворення”). Джерела мультиплікації — в образотворчому мистецтві. Почасти близькі до мультиплікації комікси.

Народження мультиплікації відносять до 1877 року, але перші мальовані фільми з’явилися пізніше. У Франції перший мальований фільм зняв у 1908 році режисер Еміль Коль. У Росії перші фільми випустив у 1912 році режисер Владислав Старевич.

Довгий час у мультиплікації переважали фільми-казки. Поступово освоювалися й інші жанри — наукової фантастики, мюзиклу, сатиричної мініатюри. Художники постійно шукають і освоюють різноманітні матеріали — пластилін, глину, вовняні нитки. Останнім часом інтенсивно розвивається комп’ютерна мультиплікація.

Музика до мультфільмів — один з різновидів кіномузики. Давно знайомі улюблені пісні Чебурашки і Крокодила Гени, Кота Леопольда та інших відомих персонажів. Прекрасну музику до мультфільму „Бременські музиканти” написав композитор Григорій Гладков.

◀  Попередня тема   ♬   Наступна тема  ▶