Українська і зарубіжна музична література. 26

Українська і зарубіжна музична література

Перший рік навчання

Тема 26. Taнцi XX cтoлiття

З часом смаки змінювалися, народжувалася нова музика і з’являлися нові танці. В ХХ столітті у всьому світі дуже популярними стали танці різних країн Америки, що відрізняються розкутою пластикою, вільними рухами всього тіла. Розрізняють латиноамериканські танці, що походять з Півіденної Америки — танго, самба, румба та північноамериканськіфокстрот, чарльстон, шейк, твіст, рок-н-рол, кек-уок, бугі-вугі.

Парний танець танго походить з Аргентини. Найбільша популярність цього танцю припала на першу половину ХХ століття. Танго відрізняється дуже емоційним, пристрасним характером, виконується в помірному або повільному темпі, має підкреслено чіткий гострий ритм.

Сучасна форма румби виникла на Кубі. Цей парний танець виконується в пожвавленому темпі, його характерна ознака — складний синкопований гострий ритм.

Самба — бразильський індивідуальний або груповий танець вільної комозиції. З середини ХХ століття самба, яку вважають символом бразильського карнавалу, набула популярності в усьому світі. Для цього танцю характерний гострий ритм, що відбивається барабанами, маракасами та іншими ударними інструментами.

Фокстрот, названий за прізвищем його автора, був винайдений Гаррі Фоксом у США в 1912 році. Існує також інша версія походження назви танцю, від англійський слів fox (лисиця) і trot (швидкий рух). Це швидкий парний бальний танець зі своєрідними ковзаючими кроками і гострим маршеподібним ритмом.

Чарльстон виник у двадцятих роках минулого століття в місті Чарльстон у США на основі негритянських танців.

Назва танцю шейк походить від англійського слова shake, що означає „труситися”. Це імпровізаційний танець з характерними рухами плечей і корпуса.

Твіст в перекладі з англійської означає „крутитися”. Це ритмічний помірно швидкий парний танець.

Назва танцю рок-н-рол означає „гойдайся і крутись”. В цьому парному імпровізаційному танці виконавці демонструють майже акробатичні елементи і складні хореографічні підтримки. Танець набув популярності в середині минулого століття, його виконують зазвичай в швидкому темпі.

◀  Попередня тема   ♬   Наступна тема  ▶